Підрахунок безпритульних тварин у містах

Відповідно до рекомендацій ICAM, початковим етапом будь-яких проектів, спрямованих на забезпечення добробуту безпритульних тварин, є підрахунок їх чисельності. Реальна картина дасть змогу належно оцінити ситуацію, розробити стратегію та знайти найоптимальніші способи гуманного вирішення проблеми, врахувати загрози та спрогнозувати результати. На основі методики WSPA було розроблено унікальне програмне забезпечення для мобільних пристроїв, яке суттєво спрощує роботу волонтерів та координаторів.
За допомогою мобільного додатку волонтери зможуть сфотографувати кожну побачену безпритульну тварину з gps міткою її перебування та додати візуальний опис.

На вулицях міст України живе понад 100 000 безпритульних собак і доля цих тварин залежить від кожного з нас та нашої позиції!

Вони мріють про домівку та люблячих господарів, натомість, проживають жалюгідне життя на вулицях, в голоді та холоді, будучи зовсім беззахисними.

Декілька років тому в Україні почали з’являтися люди, які жорсткого вбивають цих беззахисних тварин, так звані догхантери. А подеколи до таких методів вдаються і муніципальні структури, хоча це поза законом. Часто жертвами догхантерів стають і домашні тварини, які натрапляють на отруту, розкидану в місцях вигулу тварин.

Ми не можемо цього допустити! Доки ці тварини не будуть підраховані, захистити їх не можливо!

 

Тільки з вашою допомогою ми можемо не просто захистити цих нещасних тварин, але й сприяти їх соціалізації та прилаштуванню!

 

В 2014 році на основі методики найавторитетніших міжнародних зоозахисних організацій WAP (World Animal Protection International) та ICAM (International Companion Animal Management Coalition) ми почали впроваджувати в Україні практики, які позитивно зарекомендували себе в світі.

 

Так, у відповідності до рекомендацій ICAM (International Companion Animal Management Coalition), для того, щоб допомогти тваринам на вулицях міст та знайти їм сім'ї, необхідно зробити наступне:

 1. підрахувати їх (кількісно та якісно)
 2. провести опитування населення з приводу ставлення до тварин на вулицях
 3. на основі отриманих результатів розробити стратегію і передати її організаціям, які будуть працювати з проблемою

Отже, починати потрібно з підрахунку тварин. За основу ми використовуємо методику WAP, яку ми  автоматизували і розробили мобільні додатки для зручного та точного збору даних про тварин. Всі дані обробляються в спеціалізованій онлайн платформі тварин animal-id.info. Ось коротке відео про те, як відбувається процес підрахунку  https://youtu.be/QBupxmwk100

На основі отриманих даних разом із спеціалістами міжнародних організацій ми допоможемо людям на місцях розробити стратегії, які в перспективі дозволять повністю вирішити проблему наявності безпритульних тварин на вулицях.

 

Починаючи з 2016 року нами  проведено вже понад 50 підрахунків в різних містах 4-ох країн світу (результати тут https://animal-id.info/en/counting). Дуже важливо повторювати ці підрахунки кожного року, щоб відслідковувати динаміку змін та приймати актуальні плани подальших дій.

Для цього нам  необхідне фінансування, яке потрібно направити на вдосконалення системи збору даних і розробку нових, вдосконалених додатків. Також ми бачимо необхідність персонально об’їхати 22 найбільші міста України (обласні центри), для того щоб:

 • залучити більшу кількість людей до проведення підрахунків
 • навчити місцевих зоозахисників та волонтерів ефективно користуватися системою (в тому числі представникам інших міст)
 • безпосередньо організувати акції підрахунків
 • провести зустрічі з представниками місцевої влади
 • залучити ЗМІ до розголосу проблеми безпритульних тварин, шляхів її вирішення та успішних кейсів

 

Сьогодні ми вже маємо чудові результати роботи в окремих містах. Так, наприклад, в місті Львів, що на заході України, кількість безпритульних тварин з кожним роком падає, відсутнє явище убивства тварин, відсоток адопції в місцевих притулках складає 70%. В інших містах, де були проведені підрахунки, теж спостерігаються ряд додаткових позитивних змін:

 • сформувалися ком’юніті людей з влади та громади
 • підписані меморандуми про співпрацю з мерами міст
 • окремі міста почали вести детальний облік власницьких та безпритульних тварин

 

Підсумовуючи, важливо зазначити, що дану систему надалі зможуть використовувати благодійні зоозахисні чи провладні організації в цілому світі!

 

Тільки з вашою допомогою ми зможемо захистити десятки тисяч безпритульних тварин з України і світу.

20 ₴
280000 ₴

Збір коштів завершено

 • Marta
  10 UAH
 • Viktor Kopach
  10 UAH