Новини з Покровську. Операція з порятунку тварин триває 20.01.2019   1419

Покровск, 18.01.2019 р

17 січня 2019 р. зі звіринцю у м. Покровск в приватний зоопарк ФОП Пилишенко, в с. Василівка, Запорізької обл. було вивезено 5 ведмедів та 2 лева.Вся операція з порятунку частини тварин з цього звіринцю  проходила по добрій волі Падалко, який погодився передати цих тварин на тимчасове утримання до рішення суду в приватний зоопарк Пилишенко. Це була його умова.

Такий план вивезення тварин запропонувало Міністерство екології, аби врятувати тих ведмедів і левів, які знаходяться в найбільш неблагополучних умовах. У Васил,ївці вони перебуватимуть до того часу, поки їхню долю визначить суд. Іншої можливості вивезти тварин не було. Ми, як організація, яка підключилися до цього плану, вимагали, щоби на місці, в Покровську, при вивезенні тварин, був присутній ветеринар, якому ми довіряємо. В операції з порятунку тварин брав участь державний ветеринар з реабілітаційного центру для бурих ведмедів "Синевир" - Mikhailo Masley. Крім цього , зараз, по приїзду на місце, всі тварини будуть оглянуті офіційним ветеринаром з м. Запоріжжя на запрошення Олександра Пилишенко.Під час вивозу частини тварин, виявилося, що один лев зник, нібито Падалко віддав його колишньому власнику. Один лев залишився у Падалко. Його, нібито, теж хоче взяти назад колишній дресирувальник! Не дивлячись на слідство по ДВОМ СТАТТЯМ за «жорстоке поводження з тваринами» , І.Падалко знаходиться поза державним контролем. Ось так у нас працюють державні органи!

Тепер про перспективи:

У будь-якій цивілізованій країні така ситуація, як у Покровську, просто була би не можливою. Служба по роботі з тваринами відразу б вивезла всіх тварин, а власник постав би перед судом і був покараний. Але у нас слідство затягує розслідування по ст. 299 ККУ і не дає можливість вивезти тварин на підставі рішення про арешт майна до рішення суду. Як ми бачимо, по ст. 89 КУпАПу так само не відомо, чи буде судом прийнято рішення про конфіскацію тварин. Ми так і не знаємо звідки у І.Падалко ці тварини, в Україні немає закону, який зобов'язує реєструвати та ідентифікувати  як домашніх, так і диких тварин. Тому завжди є можливість для махінацій власниками тварин, що ми і бачимо на прикладі звіринця у Покровську. Ситуація залишається не вирішеною і ми будемо далі стежити за розвитком подій і брати участь в порятунку всіх тварин.

Всього у зоопарку Пилишенка знаходиться 4 лева та 6 ведмедів з покровського звіринця.

Велике спасибі всім, хто пожертвував гроші на наш рахунок і тим самим допоміг провести вивезення тварин і присутність ветеринара з нашого боку.

Особлива подяка Oksana Sharonina за організацію роботи по фандрайзингу на допомогу тваринам. Ми узгоджуємо наші дії. А також усім, хто організував і підписав петицію до Європарламенту.

Спільними зусиллями ми повинні навести порядок в країні з тваринами і припинити це свавілля, що зараз відбувається в Україні. Сподіваємося на результативну співпрацю з Міністерством екології та природних ресурсів України та Верховною Радою України Андрій Парубій, особливо на проходження законопроекту №7267, який зобов'яже реєструвати та ідентифікувати тварин.

  

Звіт по використаним коштам.

Використано коштів з р/р ГО "Українське об'єднання захисників тварин":

На будівництво 4 кліток -20389,18 грн.

На доставку 2 кліток з Житомира до Києва -1200 грн.

На транспортну машину для перевезення тварин - 28560 грн. (З Києва до Покровська і в с. Василівка).

На транспорт для приїзду ветеринара - 28000 грн. (Синевир-Дніпро-Синевир), частину дороги ветеринар їхав в машині для перевезення тварин.

Дякуємо притулку для ведмедів WHITE ROCK Bear Shelter м. Житомир за надані транспортні клітки, фонду The Lawrence Anthony Earth Organization - Ukrainа 4000 грн. на виготовлення додаткових транспортних кліток.

Подяка всім людям, які брали участь у порятунку тварин.

Ми змогли повністю профінансувати цей проект без участі держави!